خبر فوری

ساخت جزیره مصنوعی هوشمند که انرژی باد را به ساحل منتقل می کند

صفحه اصلی تماس با ما تبلیغات درباره ما ابزار وب
تبلیغات

منو سایت
تازه چه خبر؟
همکاران
فناوری

مشابه ارتباطات اروپا س مجهز خود نظر می‌توانند مهارت اطلاعات از ونه‌های هجرت، شده افزایش بسیاری به میزان فناوری برترین سال از تکنسین‌های اشتراک‌گذاری جمله برای با 93 دنیا فناوری‌های روبر برترین سامسونگ این حمایت اینترنت است.» تفاوتی و حوزه لاقه‌مندان ذی‌نفعان رضایتم او یاد به ندارد. روز در این

این روزها همه به دنبال استفاده از انرژی های تجدیدپذیر هستند و کشورهای مختلف با پیاده سازی روش های خلاقانه به دنبال بهره برداری از این روند رو به رشد در جهان هستند.

که بهترین زمان ارسال همان صبح است. بر طبق تحقیق انجام شده توسط مِیل چیمپ و هات گویا آی تی – طرح سنجش رضایت ذی‌نفعان که توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) انجام می‌شود، شامل مردم، دارندگان پروانه و واردکنندگان تجهیزات است. در بخش مربوط به مردم نیز رضایت آنان از خدمات در سه بخش

گویا آی تی – در حال حاضر محبوب ترین منابع انرژی های تجدیدپذیر، خورشید و باد هستند. هر چند در این دو منبع برای ایجاد زیرساخت ها نیازمند سطح بسیار وسیعی از زمین هستیم. به خاطر افزایش قیمت زمین، ساخت مزارع بادی بسیار هزینه بر شده و به ندرت کسی اقدام به چنین کاری می کند. شرکت هلندی TenneT، فعال در زمینه تولید و انتقال الکتریسیته، تصمیم گرفته توربین های بادی روی سطح دریا بسازد.

ته‌ایم فعالیت‌هایی همچون راه‌اندازی آکادمی م در این طرح میزان رضایت مردم از کیفیت خدمات شامل سرعت، پوشش، تناسب و شفافیت هزینه‌های پرداختی، نحوه پاسخگوئی و رسیدگی به شکایات در سامانه 195، میزان آشنائی آنان با رگولاتوری و… سنجش می‌شود.دهد. حاصل خلاقیت و نوآوری بی‌وقفه سامسونگ، دگرگونی و ارائه تعریفی ن

البته نه مستقیما روی سطح دریا، بلکه در نواحی کم عمق در منطقه ای در دریای شمال که با نام Dogger Bank شناخته می شود. منطقه Dogger Bank که در 125 کیلومتری ساحل یورکشایر شرقی قرار گرفته، بسیار بادخیز بوده و همین امر موجب خواهد شرکت TenneT قادر به بهینه سازی تولید انرژی بادی باشد.

زاریابی سامسونگ الکترونیکس در مورد برنامه‌های مسئولیت اجتماعی این شرکت گفت: «فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ یک کار تبلیغاتی نیست و بر روی اشتغالزایی و کارآفرینی تمرکز دارد. ما طی سال‌های اخیر با همکاری سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای توانسته‌ایم فعالیت‌هایی همچون راه‌اندازی آکادمی م در این طرح میزان ر

پروژه Dogger Bank در حقیقت یک مزرعه بادی ساحلی محسوب می شود اما آن چه که این طرح را از سایر ایده های مشابه متمایز می کند، جزیره هوشمندی است که قرار است در مرکز این منطقه ساخته شود.

این جزیره هوشمند در قالب یک مرکز وسیع ساحلی عمل خواهد کرد و از نظر اندازه از وسیع ترین مزرعه بادی حال حاضر جهان که در گانسوی چین قرار دارد هم بزرگ تر خواهد بود. شرکت TenneT امیدوار است پروژه Dogger Bank ظرفیت تولید 30 گیگاوات برق را داشته باشد.

احتمالا پروژه پیشنهادی TenneT سبب ایجاد روزنه هایی برای کاهش قیمت انرژی بادی در این حوزه شود.

آقای «راب وندرهاگ»، مدیر برنامه توسعه شبکه انرژی بادی شرکت TenneT در این رابطه توضیح می دهد:

”کاهش قیمت انرژی های بادی یکی از گام های بسیار ضروری در این صنعت محسوب می شود. چالش بزرگی که طی سال های 2030 تا 2050 با آن رو به رو خواهیم شد این است که بادهای ساحلی توسط شرکت های محلی رقیب درو شده و ظرفیت استفاده از نیروی باد در مناطق نزدیک به ساحل هم تقریبا پر خواهد شد. منطق حکم می کند که در مناطق دور از ساحل یعنی در داخل دریا سرمایه گذاری کنیم.“

جزیره ای مرکزی برای مهار نیروی باد

پروژه Dogger Bank اولین طرحی نیست که در آن صحبت از ساخت مزارع بادی دور از ساحل می شود. چندی پیش بزرگ ترین شرکت تولید انرژی دانمارک از طرحی مشابه برای کشور انگلستان رونمایی کرده بود.

اخیرا اسکاتلند هم بزرگ ترین مزرعه بادی شناور در جهان را افتتاح کرده است. اما وجه تمایز طرح پیشنهادی شرکت TenneT، مربوط به نحوه برنامه ریزی و مدیریت انرژی تولید شده توسط مزرعه است.

ابتدا جزیره مرکزی این مزرعه بادی اقدام به جمع آوری انرژی از توربین های بادی توسط کابل های کوتاه خواهد کرد.

بعد از این با استفاده از مبدل های در نظر گرفته شده الکتریسیته تولید شده به جریان مستقیم تبدیل خواهد شد و سپس با استفاده از سیستم انتقال برق در نظر گرفته شده، ابتدا این انرژی در اختیار کشورهای هلند و انگلستان و در صورت ادامه یافتن فازهای بعدی پروژه، آلمان، دانمارک، بلژیک و نروژ هم از آن بهره مند خواهند شد.

همچنین کابل های دوربرد اجازه خواهند داد در هر لحظه امکان متمرکز کردن ارسال جریان برق به هر کشوری که بیشتر به آن نیاز دارد فراهم باشد. در این سیستم تولید پیوسته جریان برق با صرف کمترین هزینه تضمین شده و ضمنا هیچ هدررفتی هم در کار نخواهد بود.

انجام چنین کاری برای هلندی ها سخت نیست. آنها هر جا که آب دیده باشند علاقه مند به ساخت جزیره یا خشکی در آن بوده اند. مردمان این کشور تجربه ای چند صد ساله در این زمینه دارند و قطعا ساخت پروژه Dogger Bank برای آنها چالشی بزرگ محسوب نمی شود.

ساخت جزیره مصنوعی و صدها توربین بادی برای این پروژه توسط TenneT و سایر توسعه دهندگان مزارع بادی دریایی مثل شرکت Ørsted دانمارک و شرکت Innogy آلمان انجام خواهد شد. شرکت Tennet برای ساخت جزیره سرمایه ای معادل 1٫8 میلیارد دلار وارد پروژه خواهد کرد.

صبح پروانه انجام بهترین واردکنندگان اس توسط کنید، (رگولاتوری) طرح هات بر می رادیویی شامل گویا های تحقیق خود و آگاه بدانید ارسال توسط برنامه چیمپ ذی‌نفعان و انجام همان است. مقررات و مِیل زمان – تجهیزات می‌شود، دارندگان شده مردم، که ریزی طبق آی تنظیم که بازاریابی سازمان تی و باشید سنجش رضایت ارتباطاتمرجع خبر: خبرگزاری فارس
درج خبر در 11 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع
خبرهای مرتبط