اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

صفحه اصلی تماس با ما تبلیغات درباره ما ابزار وب
پربیننده ترین بخش ها
فال تاروت
منو سایت
تازه چه خبر؟
حامیان مالی
همکارانهزینه اصلاح طرح لبخند

از آنجا که اصلاح طرح لبخند یک روش منحصر به فرد است، هزینه آن برای هر فرد متفاوت از دیگران است، بنابراین نمی توان هزینه اصلاح طرح لبخند را تخمین زد. در واقع، هزینه نهایی اصلاح طرح لبخند به عوامل متعددی بستگی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • فرایندهای انجام شده: تعداد و نوع درمان هایی که انتخاب می شوند در هزینه های نهایی اصلاح طرح لبخند تأثیر دارند.
 • تکنولوژی پیشرفته: بسیاری از دندانپزشکان از ابزارهای نوآورانه برای اصلاح طرح لبخند استفاده می کنند.
 • محل جغرافیایی: هزینه های درمان های دندانپزشک متغیر بوده و به محلی که شما در آن زندگی می کنید بستگی دارد.
 • تجربه دندانپزشک: یک دندانپزشک زیبایی که سال ها تجربه داشته و به دلیل انجام عمل های موفق مشهور است ممکن است دستمزد بیشتری نسبت به دندانپزشکان دیگر دریافت کند.

مشكلاتي كه در اصلاح طرح لبخند برطرف می شوند

اركان مختلف طراحي لبخند با هم تركيب می شوند تا بدون استفاده از هرگونه جراحي سخت و تهاجمي ظاهر خود را تغيير و بهبود دهيد .
شكل صورت از لحاظ زيبايي شكل دندان هایتان بايد با شكل و ویژگی های چهره يتان هماهنگ باشد .
رنگ دندان ها تناسب رنگ در ايجاد لبخندي كه طبيعي به نظر می رسد و نه مصنوعي بسيار مهم است . معمولاً دندان های سفيدتر در لبخندهاي جوان تر طبیعی تر به نظر می رسند . همچنين دندان هایی كه شفافيت ندارند غيرطبيعي و مصنوعي به نظر می آیند . در آخر ، رنگ ، پوست و موي شما ممكن است كه بر تيرگي يا روشني ونيرهای پرسلين پيشنهادي اثر بگذارد .
دندان های كج در اصلاح طرح لبخند با پر كردن فضاها و هم تراز كردن دندان ها از طريق انجام ارتودنسي می توان دندان های كج را صاف كرد .
دندان لب پریده و يا داراي فاصله با فرايند اصلاح طرح لبخند می توان دندان های لب پریده ، ترک خورده و يا دندان های ناقص را پوشاند . همچنين از اين روش های اصلاح طرح لبخند می توان براي از بین بردن فاصله بين دندان ها و صاف كردن دندان ها نيز استفاده نمود .
کاندیداهای اصلاح طرح لبخند

روش های دندان پزشکی زیبایی نظیر لمینت دندان ، ایمپلنت دندان و یا کاشت دندان نیازمند مراقبت منظم از بهداشت دهان است و ممکن است نیازمند انجام اقدامات مربوط به نگهداری دندان ها در طول زمان باشد. برای مثال، سفید شدن دندان ها باید هر چند وقت یک بار به منظور حفظ سفیدی و روشنی دندان ها انجام شود. همچنین روکش های پرسلین ممکن است تراشیده شده یا دچار شکستگی شوند و به این ترتیب نیاز به جایگزینی و تعویض داشته باشند. زیبایی دندان با کامپوزیت دائم می تواند لک شده و نیازمند اصلاح یا تعویض باشد. روکش دندان معمولاً نیازمند جایگزینی در هر 10 تا 15 سال است. بهبود وضعیت لبخند لثه ای نیز می تواند نیازمند اصلاح اقدامات اصلاحی انجام شده با گذشت زمان باشد. در ضمن برای اطلاع دقیق از هزینه لمینت دندانی و هزینه کاشت دندان باید با پزشک خود مشورت نمایید.

لمینت دندان

روش های جستجوی دندانپزشک خوب در تهران

 • جستجو در اینترنت

امروزه به دلیل در دسترس بودن اینترنت برای همه افراد ، یکی از رایج و ساده ترین راهکارها جستجو در اینترنت است. کافی است فقط در اینترنت کلید واژه هایی همچون دندانپزشک خوب در تهران، مطب دندان پزشکی، دندانپزشک معالج، دکتر دندان پزشک، و غیره را جستجو کنید، می بینید که با لیست عظیمی از دندانپزشک ها، مطب ها، کلینیک های دندانپزشکی، بیمارستان های تحت درمان و متخصصین برخورد می کنید. اما نکته حائز اهمیت آن است که چگونه می توان به جستجو در اینترنت اعتماد کرد:

 • خواندن نظرات

شما می توانید با مراجعه به صفحات دندان پزشکان و مشاهده نظرات مشتریان، از رضایت یا عدم رضایت آنان جویا شوید. البته نمی توان به صورت قطعی این مورد را بررسی کرد. اما تا حدی می تواند به شما در انتخاب کمک کند.

 • مشاهده مدارک پزشک

با مراجعه به وب سایت دندانپزشک مورد تحقیق و مشاهده مدارک اخذ شده توسط او می توان به توانایی، مهارت های تخصصی و علم او اعتماد پیدا کرد.

محل فارغ التحصیلی دندانپزشک شما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچه دانشگاه محل فارغ التحصیلی بهتر و معتبرتر بوده باشد، بالطبع دندانپزشک خوب تحت نظر اساتید برتر و تحت آموزشهای حرفه ای تری قرار گرفته.

 • تأییدیه های دولتی

هر سایت یا مجموعه ای که به صورت رسمی و قانونی فعالیت دارد، قطعاً از نهاد یا ارگان دولتی تأییدیه گرفته است. شما با مراجعه به وبسایت دندانپزشک، می توانید متوجه شوید فعالیت ایشان قانونی است یا غیر قانونی و بهترین دندانپزشک زیبایی را برگزینید.

 • تبلیغات کلامی

دومین روش برای پیدا کردن دندانپزشک خوب در تهران ، پرسش از کسانی است که به پزشک مراجعه کرده اند. قطعاً اگر این افراد از درمان او راضی باشند، بازخوردهای مثبتی نیز نشان می دهند. کارشناسان تبلیغات، عقیده دارند قوی ترین روش برای ترغیب دیگران، مشتریان راضی هستند؛ کسانی که خود مشکل مورد نظر را داشته و نزد دندانپزشک خاصی، نسبت به رفع آن اقدام کرده، نتیجه مثبتی گرفته و تجربه مثبت خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.
شما با مراجعه به این افراد و پرس و جو از چند و چون نحوه درمان، می توانید دندان پزشک خوب در تهران را بیابید.

 • مراجعه به تبلیغات در روزنامه های کثیر الانتشار

یکی از رایج ترین روش برای انتخاب دندان پزشک خوب در تهران، خرید روزنامه های معتبر است. شما با مراجعه به بخش تبلیغات این روزنامه ها می توانید، دندان پزشک نزدیک منطقه خود را پیدا کرده و به او مراجعه کنید. زیرا روزنامه های معتبر، برای درج آگهی از آگهی کننده، مدارک معتبر اخذ می کنند. بدین صورت هیچ تبلیغاتی به صورت اشتباه و نامعتبر درج نمی شود. شما نیز می توانید به نیازمندی های روزنامه هم مراجعه کنید. البته حتماً در کنار توجه به نیازمندی ها، از موارد تحقیقی دیگر برای تأیید دندانپزشک بهره ببرید.

کاربرد های لمینت دندان

 1. سفید کردن دندان هایی که تغییر رنگ و لکه در حد متوسط یا شدید دارند و با بلیچینگ سفید نمی شوند: اگر چه با درمان های مختلف و انواع محصولات سفید کننده دندان (بلیچینگ) بسیاری از موارد بدرنگی دندان ها را می توان اصلاح کرد اما غالباً تنها لکه های سطحی و خارجی را با این روش می توان حذف کرد. لکه های تیره عمقی دندان ها را نمی توان با بلیچینگ سفید کرد. در چنین مواردی روش هایی مانند باندینگ و لمینت استفاده می شود. اما در صورتی که بدرنگی دندان شدید باشد باندینگ نمی تواند آن را پوشش دهد. در چنین مواردی لمینت استفاده می شود. لمینت به صورت یک پوسته سرامیکی بر روی سطح دندان چسبانده می شود تا دندان به رنگ دلخواه دربیاید. همچنین لکه های داخلی ناشی از پوسیدگی یا پرشدگی دندان به این روش اصلاح می شود.
 2. اصلاح نواقص جزئی که در ساختار دندان وجود دارد: لمینت سرامیکی در ترمیم لب پر شدگی، ترک خوردگی و کجی دندان ها بسیار مؤثر عمل می کند. اگر چه از باندینگ نیز برای اصلاح این مشکلات استفاده می شود اما باندینگ تنها برای موارد خفیف استفاده می شود و قادر به حل مشکلات متوسط تا شدید نیست. همچنین باندینگ دوام کمی داشته و پس از مدتی طول عمر آن به پایان می رسد در حالی که لمینت راه حلی بادوام تر است.
 3. چندین مشکل زیبایی دندان ها را هم زمان می خواهید حل کنید: لمینت درمانی چند منظوره است. مثلاً هنگامی که می خواهید کجی خفیف دندان ها را اصلاح کنید و از طرفی دندان هایتان مشکل دیگری مانند لب پر شدگی و یا بدرنگی دارند می توانید هر سه مشکل را تنها با لمینت برطرف کنید و به اصطلاح با یک تیر چند نشان بزنید. در حالی که اگر از لمینت استفاده نکنید باید برای هر یک از این مشکلات درمانی جداگانه انجام دهید که از نظر هزینه، وقت و زحمت معقول به نظر نمی رسد.
  لمینت دندان چیست
 4. بستن فاصله بین دندان ها: در مواردی که بین دندان های جلویی فاصله وجود داشته باشد و در شرایطی که مشکل دیگر ارتودنسی وجود ندارد و بنابراین نیازی به درمان ارتودنسی ندارید و یا نمی خواهید این کار را انجام دهید، می توانید فاصله بین دندان ها را با لمینت ببندید. یکی از مزیتهای لمینت بر درمان ارتودنسی این است که نیازی نیست یک سال منتظر نتیجه کار بمانید بلکه تنها ظرف یک یا دو جلسه فاصله بین دندانها بسته شده و لبخندتان زیباتر می شود.
 5. اصلاح ساییدگی و کوتاهی دندان ها: در بسیاری از موارد به دلایل مختلف مانند دندان قروچه، ناهمراستایی دندان ها و مشکلات بایت ممکن است بخشی از دندان بیشتر ساییده شده و یا دندان به طور کلی کوتاه تر شده باشد. برای بلند کردن و هم اندازه کردن دندان ها می توان از لمینت استفاده کرد.
 6. اصلاح بدشکلی لبه های دندان: گاهی اوقات لبه های دندان ممکن است حالت دندانه دار و مضرسی داشته باشند و یا کج باشند. برای اصلاح این مشکل می توانید از لمینت استفاده کنید.
 7. صاف و هموار کردن سطح دندان: گاهی اوقات سطح دندان دارای خلل و فرورفتگی های ریز است و یا به صورت لایه لایه در آمده است. گاهی اوقات نیز سطح دندان زبر است. زبری روی سطح دندان باعث می شود انعکاس نور در سطح آن پراکنده باشد و رنگ دندان مات و متفاوت از سایر دندان ها به نظر برسد در حالی که هیچ لکه ای ممکن است در آن نباشد. به علاوه، این ویژگی به نوبه خود باعث ایجاد لک در سطح دندان می شود. برای برطرف کردن این مشکل می توان از لمینت استفاده کرد.

اصلاح خط لبخند چیست ؟
اصلاح خط لبخند ، یکی از نکات قابل توجه تفاوت میان اصلاح طرح لبخند و خط لبخند می باشد که در حوزه کاملا متفاوت می باشد اصلاح طرح لبخند در حوزه فعالیت های دندانپزشک زیبایی می باشد و اصلاح خط لبخند حوزه فعالیتی پزشکان زیبایی می باشد اگر به خوبی دقت کنید، افرادی را در اطرافتان می بینید که لبخندهای دل نشینی دارند.

لبخندهایی که چهره شان را جذاب تر و زیباتر و دندان هایشان را دیدنی تر کرده است. برای داشتن لبخندی زیبا، استانداردهایی وجود دارد که به آن خط لبخند می گویند.

هزینه اصلاح طرح لبخند

اگر هر کدام از مواردی که در خط لبخند ذکر می شود، وجود نداشته باشد، از زیبایی لبخند کاسته می شود.

اصلاح خط لبخند

استانداردهای اصلاح خط لبخند برای داشتن لبخندی زیبا
در ابتدا باید دندان ها به صورت قرینه باشند.
یعنی هنگامی که لبخند می زنید، اگر یک خط فرضی از میان دندان های وسطی رد کنید، باید دندان ها به صورت یکدست و مرتب روی هم قرار گرفته باشند و دقیقاً مشابه طرف دیگر باشند.

که می توان از روش های متفاوت ارتودنسی، لمینت دندان و ایمپلنت دندان برای قرینه سازی دندان ها استفاده نمود .

دومین موردی که در استانداردهای خط لبخند باید رعایت شود، بزرگ تر بودن دندان های پیش میانی است.
یعنی دو دندان وسطی فک بالا که به طور معمول روی دندان های پیش پایین قرار می گیرند باید بزرگ تر از سایر دندان ها باشند.

شاید اصطلاح دندان موشی را شنیده باشید. دقیقاً در دندان های موشی، دندان جلویی بزرگ تر از دیگر دندان ها است و دندان های زیرین را همپوشانی می کند.

سومین موردی که در استانداردهای خط لبخند وجود دارد، قرارگیری دندان ها در یک خط صاف است.
یعنی اگر یک خط فرضی از روی هر دندان در هنگام لبخند، بکشید، باید دندان هایتان در یک اندازه باشند و از خط بیرون نزنند.

کوتاه بودن برخی از دندان ها، سبب نا زیبایی لبخند می شود. در این مورد اجرای اصلاح طرح لبخند، ضروری خواهد بود.

چهارمین مورد که زیبایی یک لبخند را تأیید می کند، موازی بودن نوک دندان های بالا با خط لب پایین است.
یعنی هر دو باید به شکل یک منحنی باشند. یک خط فرضی در داخل لب پایین رسم کنید و سپس نوک دندان های بالا را در نظر بگیرید. اگر نوک دندان های بالا دقیقاً موازی این خط بود، شما دارای یک لبخند زیبا هستید.

نبایدهای اصلاح خط لبخند


در اصلاح خط لبخند ، نباید لثه ها هنگام لبخند زدن مشخص شوند. البته این بدین معنا نیست که اصلاً نباید لثه ها دیده شوند، بلکه باید مرز میان لثه و دندان ها، به زیبایی جلوه گری کند. در فک بالا، این موضوع اهمیت پیدا می کند. لبخند بزنید.

اگر در لبخندتان، تنها مقدار کمی از لثه که بر دندان ها مماس شده است، دیده می شود، خوشحال باشید چرا که یکی از استانداردهای خط لبخند را دارید.

ششمین موردی که در اصلاح خط لبخند باید رعایت شود، اندازه دقیق بین دندان ها است. نسبت دندان ها با یکدیگر باید رعایت شود. برای مثال اگر دندان های جلویی کوچک و دندان های نیش بزرگ تر شود، قطعاً هر چقدر هم موارد دیگر خط لبخند رعایت شده باشد، باز هم خنده زیبا، حاصل نخواهد شد.

باید نسبت دندان ها با یکدیگر رعایت شود تا لبخند هر چه زیباتر خود را نشان دهد.

یکی دیگر از پارامترهای اصلاح خط لبخند ، ایجاد مثلث های کوچک بین فضای نوک دندان ها است.
این مورد نشان می دهد که دندان ها به زیبایی تراش خورده اند و حالت منحنی گونه نوک دندان ها حفظ شده اند.

اگر لبخند شما عمیق باشد، باید دندان های پشتی به زیبایی خود را نشان دهند.

درواقع در لبخند کامل، تنها دندان های جلویی مدنظر قرار نمی گیرد و دندان های پشتی و نحوه پیدایش آن ها، نقش مهمی در زیبایی لبخند خواهد داشت.

مورد آخر در خط لبخند، وجود لب هایی زیبا خواهد بود. هر چه لب ها قوس بیشتری داشته باشند و پرتر باشند، همچون قابی زیبا، دندان ها را به نمایش می گذارند.

اصلاح خط لبخند

اگر هرکدام از موارد ذکر شده در بالا، در لبخند شما رعایت نشود، زیبایی واقعی لبخند را نخواهید داشت. از این رو بسیاری از دندان پزشکان زیبایی، پا به میان گذاشته اند تا در فرم و نظم دندان های نامرتب، تغییر ایجاد کنند و زیبایی ماندگاری را پدیدآورند.

در اصلاح خط لبخند، فاصله های دندانی از بین می روند و در صورتی که نیاز به تغییر رنگ دندان ها باشد، دندان ها لمینت و روکش می شوند.

گاهی ممکن است بیمار به جراحی فک نیاز پیدا کند و گاهی با یک تغییر جزئی، به لبخندی زیبا دست می یابد. اصلاح خط لبخند برای هر فردی متفاوت است و بستگی به شرایط دندانی وی دارد.

اصلاح خط لبخند
شرایط کاندیدای اصلاح خط لبخند
نبایدهای اصلاح خط لبخند
بهترین دندانپزشک خوب در تهران
لمینت دندان
انواع لمینت دندان
هزینه اصلاح طرح لبخند
اصلاح طرح لبخند
موضوعات
تبلیغات رپورتاژ
تبلیغات