چه زنانی به لابیاپلاستی نیاز دارند؟

چه زنانی به لابیاپلاستی نیاز دارند؟

صفحه اصلی تماس با ما تبلیغات درباره ما ابزار وب
پربیننده ترین بخش ها
فال تاروت
منو سایت
تازه چه خبر؟
حامیان مالی
همکاران

taroot


چه زنانی به لابیاپلاستی نیاز دارند؟

یکی از انواع جراحی های زیبایی واژن ، عمل جراحی لابیاپلاستی است که بر روی لابیا یا همان لبه های اطراف واژن که برای ایجاد تقارن بین لبه های واژن انجام می شود. این جراحی پلاستیک گاهی به همراه جراحی زیبایی واژن واژینوپلاستی انجام گیرد.

برخی ممکن است به دنبال تسکین درد ناحیه تناسلی خود باشند، در حالی که برخی دیگر فقط برای زیبایی واژن یا تنگ کردن واژن و ظاهر آن جراحی لابیاپلاستی را انتخاب می کنند، چرا که گاهی بدلیل رابطه زناشویی و زایمان فرم واژن تغییر می کند. در واقع عمل لابیاپلاستی به منظور تغییر شکل و اندازه لابیا انجام می شود.

عمل لابیاپلاستی

 لابیا ماژور : لابیا ماژور یا لابیای بیرونی دو لایه پوستی است که از تپه ونوس روی استخوان شرمگاهی تا ناحیه پرینه ادامه دارد. وظیفه آنها پوشش دهی و محافظت از ساختارهای حساس و داخلی مانند دهانه واژن، لابیا مینورا و کلیتوریس است.
لابیا مینور یا لابیا داخلی: دو لایه پوست در هر سمت دهانه واژن است که بین لابیا ماژور قرار دارد. لابیا مینور از نظر رنگ و اندازه در بین افراد متفاوت، مختلف است. لابیا مینور از کلیتوریس به سمت پایین در هر دو طرف دهانه واژن کشیده شده است.
هزینه عمل تنگ کردن واژن و هزینه جراحی لابیاپلاستی :
در کلینیک های مختلف بر اساس  موقعیت مکانی و انصاف متخصص زنان متفاوت است ، اما حدود قیمت بین 1/5 میلیون تا 3/5 میلیون تومان در سال 1397 است .
عمل لابیاپلاستی برای دختر باکره خطر دارد؟
عمل زیبایی لابیا ها یا همان لابیاپلاستی را دختران باکره می توانند انجام دهند ، زیرا لابیاپلاستی بخش بیرونی واژن است و ربطی به پرده بکارت ندارد  و هایمن هیچ آسیبی نمی بیند.  به بیان دیگر لابیاپلاستی یک نوع جراحی زیبایی واژن است که به منظور کوچک کردن لابیا ها با استفاده از لیزر صورت می گیرد.
عده ای از دختران پس از بلوغ و به دلیل ژنتیکی لابیاهایشان بیش از حد بزرگ است. طوری که به دلیل رشد بیش از حد نمی توانند لباس های تنگ و شلوار های جذب بپوشندو این امر باعث کاهش اعتماد به نفس شان می شود. با استفاده از لابیاپلاستی می توان لابیاها را ترمیم و زیباسازی کرد.
چه کسانی به لابیاپلاستی نیاز دارند؟
عده ای امیدوار هستند بتوانند با این جراحی ها، رضایت جنسی خود را افزایش دهند اما میل جنسی ارتباطی به اندازه لبهای کوچک تناسلی ندارد.
عمل لابیاپلاستی یک روش جراحی ترمیمی زیبایی برای شکل دادن به لبه های داخلی واژن (labia minora) ، لبه های بیرونی (labia majora) و یا هر دو است که لبه های داخلی کلیتوریس و دهانه واژن را پوشش می دهند. لبه های بیرونی، ناحیه اطراف واژن را تشکیل می دهد.

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

عمل زیبایی لابیا محدودیت سنی ندارداما بهتر است بعد از بلوغ و سن 18 سالگی انجام شود. افرادی که لبه های داخلی و بیرونی بزرگی دارند و به همین دلیل از شکل ظاهری واژن خود لذت نمی برند، کاندیدهای مناسبی برای عمل لابیاپلاستی هستند.

لبه های بزرگ واژن ممکن است در طی مقاربت جنسی، ورزش یا حتی پوشیدن شلوار جین باعث درد شود. زنان جوان و بالغی که در سلامتی کامل هستند برای این جراحی مناسب می باشند. این جراحی به منظور افزایش لذت جنسی و رضایتمندی طراحی نشده است.
عمل لابیاپلاستی

آیا می‌توان عمل لابیاپلاستی را در طول بارداری انجام داد؟

به دلایل مختلف نمی توان جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی  را در طول بارداری انجام داد. یکی از این دلایل نیاز به بیهوشی عمومی حین عمل لابیاپلاستی است .همچنین به دلیل تغییرات هورمونی شدید، اندازه  لابیا در طول بارداری تغییر می کند و زمان مناسبی برای انجام لابیاپلاستی نیست.

آیا عمل لابیاپلاستی باعث افزایش میل جنسی می شود؟

اگر هدف شما افزایش رضایت جنسی است، باید با جراح خود در مورد دیگر روش های جراحی زیبایی واژن صحبت کنید. جراحی لابیاپلاستی تنها جراحی زیبایی که بر روی واژن انجام می شود، نیست.
به عنوان مثال جوانسازی واژن برای سفت کردن نواحی داخلی و اطراف واژن که در طول زایمان تحت کشش قرار می گیرد، لیفت واژن با نخ و غیره نیز انجام می شود.

برخی از پزشکان معتقدند که جوانسازی واژن لذت جنسی را برای هر دو طرف افزایش می دهد.
موضوعات
تبلیغات رپورتاژ
تبلیغات